BMW E46 Demontuj Sam
Wymiana modułu regulacji dmuchawy. Tzw. Jeż Wymiana modułu regulacji dmuchawy, tzw Jeż.

Jeśli klimatyzacja nie domaga, wariuje niezależnie od ustawień, powodem może być uszkodzony moduł regulacji dmuchawy. Poniżej opisuję gdzie się znajduję i jak można dostać się do niego w celu wymiany.
Moduł znajduje się z tyłu konsoli środkowej wewnątrz samochodu. Można dostać się do niego od strony pasażera demontując schowek. Aby to zrobić trzeba zacząć od wymontowania drzwiczek. W tym celu od spodu należy odkręcić (4 śrubki) uchwyty trzymające oraz po otwarciu schowka odczepić ograniczniki. Zaznaczone są na Zdjęciu 1. Występują po obu stronach.

Zdjęcie 1

Idąc dalej trzeba wymontować górną część schowka.

Zdjęcie 2

Na Zdjęciu 2 zaznaczone czerwonymi plamkami są śruby, które należy odkręcić. Poza śrubami, dolna część elementu trzyma się na 3 zatrzaskach. Pokazuje to Zdjęcie 3. Po zlokalizowaniu ich troche gimnastyki z tym plastikiem i gotowe. Kolejna część wyjęta.

Zdjęcie 3

Kolejny krok.
Na zdjęciu 4 widoczna jest między innymi pianka ze znakiem strzałki.

Zdjęcie 4

Wyciągamy ją lub jeśli nie będzie to możliwe, odchylamy najbardziej jak się da. Za nią w głębi jest "Jeż". Niestety demontaż modułu nie jest taki prosty. Trzeba dużo cierpliwości aby go wyciągnąć. Być może tylko w moim przypadku tak było. Ścianki były troche "zapieczone" zanim rozruszałem bestie to troche czasu upłynęło.
Zdjęcie numer 5 pokazuje lokalizację "jeża".

Zdjęcie 5

Wystające bolce z niego to miejsce gdzie przychodzi wtyczka. Moduł przymocowany jest na 2 śrubach oraz jednym zatrzasku, który zaznaczyłem strzałką. Poniżej na Zdjęciu 6 widać moduł regulacji dmuchawy. Zwróćcie uwagę na miejsca mocowania śrub. Pozwoli to szybciej zlokalizować drugą śrubę, która na pierwszy rzut oka nie jest widoczna.

Zdjęcie 6